Jakie lampy pozwolą nam stworzyć w salonie intymną aurę?

Salon jest to miejsce wypoczynkowe, gościnne oraz reprezentacyjne. Wymaga więc odpowiedniego oświetlenia światłem sztucznym. Zazwyczaj planiści tak starają się zaprojektować pomieszczenie, aby ilość światła naturalnego dała domownikom poczucie luksusu.
Dzisiaj w dobrze zaopatrzonych sklepach z oświetleniem, będziemy mieli do wyboru bardzo dużo wersji lamp.

Posiadają bardzo zróżnicowane wzornictwo, kolorystykę, gabaryty, właściwości oświetleniowe i sugerowane zastosowanie. Musimy pamiętać, że w prawidłowo oświetlonym salonie lampa wisząca w środkowej jego części nie jest w ogóle niezbędna. Do zbudowania odpowiedniego nastroju wpływ posiada nie tylko typ i ilość światła, ale także to, jak dana lampa będzie korespondowała z narzutami, meblami i ozdobami.

Jeżeli ta publikacja jest dla Ciebie na tyle ważna, że chcesz zgłębić ją także pod innym kątem, zatem potrzebne Ci analogiczne dane, to więcej znajdziesz w treści (http://hagerhome.pl/produkty/lumina/).

Przy pomocy lamp salon można również optycznie powiększyć. Do tego celu wybierzemy lampy, które oferują rozproszone światło. Natomiast lampy z kloszem nietransparentnym, które dają kierunkowe światło, prościej zezwolą nam wyeksponować drobiazgi. Lampa może być także elementem ozdobnym szczególnie wtedy, gdy pozostałe wyposażenie salonu nie jest za efektowne.

meble modułowe

Autor: Black Red White SA
Lampy stojące są interesującą i niezwykle niezwykłą dekoracją. Zezwalają również oświetlić te obszary w salonie, jakie służą do czytania albo oglądania tv. Takie lampy pozwalają na stworzenie przyjemnego, intymnego miejsca, w którym możemy oddawać się przyjemnościom. Lampy stojące posiadają również tę zaletę, że łatwo można by je przestawiać i dopasowywać do odmiennego układu mebli. Zależnie od zastosowanego w nich oświetlenia pozwolą nam otrzymać światło rozproszone albo punktowe. W salonie wielokrotnie wydzielona jest strefa jadalna. Nieodłączonym jej elementem jest duży stół. W tego typu przypadku lampa powinna być dopasowana do rozmiaru stołu i jego charakteru.

Nie może ona wisieć za nisko ani za wysoko. Im Sufit jest wyższy, tym wielkość takiej lampy powinna być większa. Trzeba także mieć świadomość, aby światło, jakie emituje lampa było przyjemne i rozproszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*