Gdy drewniany parkiet traci swoją świeżość… Wyprobuj cyklinowanie!

Każdy drewniany parkiet po latach traci swoje pierwotne piękno. Wówczas trzeba zadecydować, w jaki sposób go odnowić. Z pomocą przychodzi wtedy specjalista, który zajmuje się cyklinowaniem.
Tak nazywa się kilkuetapowy proces, którego efekt może być spektakularny.

Nie warto dumać nad wymianą drewnianego parkietu, tylko zapoczątkować cyklinowanie Jelenia Góra oraz inne miasta na pewno mają w swoich granicach wielu specjalistów, którzy podejmą się uratowania naszego parkietu. Decyzję o odświeżeniu podłogi w domu powinno się podjąć, gdy lakier pokrywający parkiet jest już widocznie starty, albo gdy drewno po prostu jest zniszczone. Czas robót zależy od stopnia zużycia drewna. Podłogi panele winylowe wrocław w najgorszym stanie cyklinuje się kilka razy i dopiero później zabezpiecza się je odpowiednim lakierem.
żaluzje
Jak wygląda zabieg cyklinowania? Specjaliści posługują się maszynami zwanymi cykliniarkami. Korzystając z nich, dokładnie ściera się wierzchnią, zniszczoną powierzchnię drewna oraz poddaje się je szpachlowaniu, czyli uzupełnianiu wszystkich ubytków. By podłoga odzyskała swój naturalny wygląd, proces ten powinien być bardzo dokładny. Następną fazą prac jest polerowanie uzupełnionej podłogi. Potem parkiet należy pokryć podkładem oraz wypolerować. Po niezbędnym dokładnym odkurzeniu i wymyciu podłogi trzeba ją polakierować. Gwarantuje to wyższą trwałość. Trzeba mieć świadomość, że po każdej fazie cyklinowania powinno się kontrolować stan podłogi: czy nie widać żadnych ubytków i czy deski się nie ruszają. Jeśli coś nie wygląda zadowalająco, cały proces powinno się powtórzyć. Jeśli będzie trzeba, kilka razy. Dopiero powleczenie warstwą lakieru jest zakończeniem całego procesu.

Wiele osób remontujących mieszkanie pyta, czy można cyklinować samemu. Teoretycznie tak, trzeba tylko kupić (lub pożyczyć) odpowiednią maszynę i preparaty.

W praktyce widać, że to, co wygląda jak banalne ścieranie oraz polerowanie, jest trudnym procesem, a świetny efekt jest owocem długiego okresu nauki, praktyki i precyzji. Lepiej zatem zatrudnić do tego zadania profesjonalistę, który profesjonalnie zadba o renowację naszych pięknych podłóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*