Elegancko zrobione szkatułki albo misy na owoce — można wykonać je samemu!

Ten, kto lubi tworzyć oryginalne przedmioty, musi zdawać sobie sprawę z tego, że czasami bywa to o wiele łatwiejsze, aniżeli nam się wydaje.
Jeśli myślimy o tym, by w swym domu zrobić niektóre przedmioty własnymi rękoma, to dobrym wyjściem będzie metoda decoupage.

dania
decoupage

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com
Warto ją wybrać, gdyż jest bardzo prosta oraz przypadnie do gustu tak początkującym, jak i zaawansowanym designerom. Decoupage to francuskie słowo i oznacza tyle, co przyklejanie na wybraną powierzchnię wzorów wyciętych z bibuły, a potem kilkukrotne nakładanie natryskiwanie cieplne lakieru. Dlaczego w tak dużej ilości? Ponieważ chcemy zatrzeć pod opuszkami to, że papier jest przyklejony. Jeśli nie będzie się dało go wyczuć, to na pewno większość naszych bliskich pomyśli, że samodzielnie malowaliśmy misę czy szkatułkę. Mogłoby się zdawać, że w takim sposobie dekorowania robić musimy jedynie kwiaty. Nie jest to do końca prawda, chociaż faktycznie wiele osób uwielbia taki typ aranżacji. Metodą decoupage możemy wykonać piękne ramy do obrazów, talerze lub wieszaki na ubrania. Przyklejać bibułę można do drewna, szkła oraz metalu. Trzeba go jedynie odpowiednio przygotować. Nie zapominajmy o tym, że wszystkie potrzebne rzeczy możemy kupić w sklepie. Jeśli nie mamy zbyt dużo czasu, to zakupy online będą optymalnym pomysłem. Zamówimy lakier, pędzle czy klej.

Jeśli zechcemy spróbować tej metody, to może się okazać, że będzie to naszym hobby. Będziemy tworzyć ładne przedmioty, które będziemy mogli wręczać znajomym na różne okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*