W jaki sposób zaaranżować pokoik dla dziecka, aby wzbogacił on jego wyobraźnię?

Niestety pokoje dziecięce niezwykle często są zaaranżowane w zły sposób, gdyż w tym temacie stworzono wiele typowych rozwiązań, które są niestety niewłaściwymi założeniami.

Sandomierz

Autor: Jakub Jankiewicz
Źródło: http://www.flickr.com
willa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecięce pokoje są w najwyższym stopniu dynamicznie zmieniającymi się miejscami w całym budynku. Zmieniają się one i rozwijają razem ze swymi posiadaczami. Często o tym zapominamy, więc przy meblowaniu pokoju nie możemy sugerować się zwyczajowym wyobrażeniami. Jeśli sądzisz, że pokój dziecka jest nieduży, to nie jest to prawda. Wielu opiekunów uważa, że jeśli posiadają niewielkie dzieci, to i pokój nieprawidłowo określają jako mały pokoik.

Chcesz uzyskać świeże informacje na konkretny temat? To obejrzyj witrynę (http://www.kamieniarstwo.pl/blaty-parapety-schody/), na pewno da Ci wiele pozytywnych emocji oraz na długo pozostanie w Twojej głowie.

A nie jest faktem to, że jeśli człowiek jest mały, to wymaga mało miejsca. Często spotyka się nowo wybudowane i obszerne budynki, w których znajdują się pokoje dla dzieci o powierzchni nie mniejszej niż 60 mkw.

Najczęściej powierzchnia pokoju dla dziecka wynosi 11-12 m kw i jest to naprawdę minimum, aby połączyć role, które potrzebują przeciwstawnego charakteru wnętrz, zatem pokoju do nocnego odpoczynku, edukacji oraz zabawy. Nie jest faktem to, że idealny pokoik dla dziecka musi mieć łatwy oraz prosty kształt. Pokój dziecięcy, który zaaranżowany jest na planie prostokąta, będzie można niezwykle łatwo zaaranżować. Tego typu pokoje są ustawne, ponieważ duża część mebli jest przystosowana do takich właśnie wnętrz. Utrzymywanie się jednak tej zasady w wypadku pomieszczenia dziecięcego nie jest najefektywniejszym wyjściem. Taki pokój – pudełko posiada również duże ograniczenia. Trudno będzie tam znaleźć miejsce na tak uwielbiane przez dzieci zakamarki oraz schowki.

Jeśli projekt będzie na to pozwalał, prawidłowo byłoby starać się, żeby pokoik dziecka stał się w większym stopniu urozmaicony. Będzie wzbogacać jego wyobraźnię i inspirować do kreatywnych zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*