Lampy, które trzeba gdzieś postawić

Każdy z nas wie, że oświetlenie jest niezmiernie istotnym elementem w aranżacji całego dom. Z tego powodu tak dużą wagę przykłada się do szukania lamp do każdego pokoju. Jeśli chodzi na przykład o lampy stojące to trzeba pamiętać, że będą one z nami nie jedynie nocą, kiedy będziemy chcieli je włączyć, ale będą stałym elementem wystroju danego pomieszczenia.

lampy stojące

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też lampy stojące (polecana strona) muszą być naprawdę znakomicie dopasowane. Nikt nie chciałby, aby lampa bardzo gryzła się z ogólną wizją całego pokoju. Dlatego taka wielka uwaga jest przykładana do kupna tego elementu. Jednak nie dajmy się zwariować. Jeżeli podoba nam się jakaś lampa, a nie za bardzo pasuje do naszego minimalistycznego wnętrza, to i tak ją kupmy, niech będzie czymś, co ożywi mieszkanie. Istotne, żeby nam się podobało u nas w domu. A jeżeli, ktoś powie, że lampa gryzie się z reszta mieszkania, to tylko się uśmiechnijmy i nie przejmujmy się tym, bo to przecież nasze mieszkanie to ważne, żeby nam żyło się w nim dobrze.

Perfekcyjnie dobrana lampa sufitowa

Przy kupnie lamp sufitowych przez wiele lat kierowano się jedynie tym, by dany żyrandol w całości oświetlał pokój. najistotniejsze było to, czy będzie trzeba wkręcić jedną świetlówkę czy może jednak więcej. Obecnie sytuacja całkiem się odmiwniła, teraz lampy sufitowe są kupowane z tak wielką pieczołowitością jak sofa do salonu. Niektórzy wybierają lampy, które nie rzucają się w oczy. Mają być minimalistyczne i mają za zadanie dobrze spełniać określoną funkcję. Pozostali wybierają żyrandole niczym w wielkich pałacach, bo chcieliby, aby oświetlenie sufitowe było ozdobą. Wszystko zależy od gustu osób mieszkających w danych czterech kątach. Ale gust trzeba w jakiś sposób dopasować do warunków. Oznacza, to, że w mniejszych mieszkaniach wielkie lampy sufitowe (popularne produkty) nie okażą się trafionym pomysłem. Natomiast, jeśli kupimy do mieszkania z wysokim sufitem minimalistyczne lampy, to również raczej nie będzie to dobrze wyglądało. Musimy znaleźć złoty środek, a rzeczywistość jest taka, że w dzisiejszych czasach nie jest to żaden kłopot. Obecnie mamy tak wielki wybór różnego rodzaju oświetlenia czy to takiego na ściany czy sufitowego, czy też podłogowego, że rzeczywiście mamy, w czym znajdować to, co nam się podoba lub nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*