Remont domku – od czego zacząć?

Bez względu na rozmiar prac, renowacja zawsze kojarzy się nam z małym „trzęsieniem ziemi”. Radzimy, jak odpowiednio przyszykować się do takiego przedsięwzięcia.
Tak w mieszkaniu starym, w którym będziemy przeprowadzać poważny remont czy je wyłącznie odświeżać, jak również w nowym, nabytym w stanie surowym, rzeczą podstawową będzie projekt jak też zakres robót remontowych.

Co pragniemy zrobić, jak daleko posunąć się z pracami, czego nastręcza stan domu (Czy burzymy czy też przesuwamy mury, czy jedynie je odświeżamy? Wymieniamy okna oraz drzwi? Kładziemy nowiuteńką podłogę czy też aktualna wymaga jedynie niedużych reperacji a także odnowienia? Czy nieodzowny nam jest malarz czy może samodzielnie odnowimy własne mieszkanie?).
pokój

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com
możliwości

Autor: Pat Strosahl
Źródło: http://www.flickr.com
salon

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
Można wszystko wymyślić samemu bądź skorzystać z rad projektanta.

Jeżeli zafascynowała Cię omawiana w tym artykule kwestia, zweryfikuj treść, którą zapewne także uznasz za pomocną.

Ten ostatni wariant, acz bardziej kosztowny, daje ogromniejsze prawdopodobieństwo, że nasze wymogi zostaną odpowiedniej zaspokojone (plan winien brać w rachubę nasz styl życia, upodobania) itd. Następny krok to kosztorys a także zebranie potrzebnych środków finansowych. Powinniśmy wziąć pod uwagę, że kosztorys jest jedynie wstępnym obliczeniem, dlatego że najczęściej budżet i tak zostanie przekroczony (bądź remont niepełny). Dobrze zatem przygotować się na tę możliwość oraz posiadać pewien zasób pieniędzy. Jeśli nie posiadamy odłożonych pieniążków, możemy się wspomóc kredytem na odnowienie mieszkania albo dodatkową propozycją poniektórych marketów budowlanych, jakie proponują tak zwane wewnętrzne karty kredytowe a także pożyczki krótko – oraz długoterminowe.

Wytyczamy porządek prac a również pomieszczeń, które planujemy odnowić. Jako pierwsze realizujemy roboty najcięższe: wyburzanie murów, wymiana grzejników a także okien. Potem przygotowujemy ściany do malowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*