Jaki żyrandol będzie znakomicie nadawał się do nowoczesnego wnętrza?

Istotny element wyposażenia dowolnego wnętrza to oświetlenie, które pełni rolę użytkową, lecz jest również dekoracją pomieszczenia.
Aktualnie oferowane w sprzedaży żyrandole do salonu, to niezwykle bogaty asortyment produktów, które odróżniają się pomiędzy sobą rozmiarem, charakterem, materiałem wytworzenia oraz liczbą żarówek.

Te żyrandole, które swym designem przynoszą na myśl ubiegłe epoki, są wykonane z kryształu. Ich stylistyka to stylistyka ponadczasowa. Kryształowe żyrandole do salonu są wyjściem niezwykle typowym oraz znakomicie będą sprawdzać się także w bardziej innowacyjnych aranżacjach. Znakomicie nadadzą się wszędzie tam, gdzie należy wprowadzić wyraźny akcent i niepowtarzalną grę światła, które odbija się w wielu kryształowych elementach. Najnowszy trend aranżacyjny, to zastosowanie naturalnych materiałów oraz surowców. Oprócz architektonicznego betonu bardzo popularny jest także mosiądz. Stylowy żyrandol, który stworzony jest z mosiądzu cechuje się bardzo długą żywotnością i prostotą w czyszczeniu. Jest także łatwy w konserwacji. Może poza tym stanowić niezwykle niepowtarzalny aranżacyjnie dodatek. Żyrandole mosiężne są produkowane przeważnie w dwóch rodzajach jeśli chodzi o ich wykończenie.
żyrandole

Autor: Phil Aaronson
Źródło: http://www.flickr.com

Żyrandole z mosiądzu mogą być wykończone patyną antyczną, która charakteryzuje się matowym wykończeniem. Kolejne rozwiązanie to mosiądz o złotym połysku. Niezwykle ciekawym wyjściem jest nowoczesny żyrandol do salonu, który wykonany jest z papieru. Przykładem nieszablonowej oświetleniowej oprawy są żyrandole drewniane, które znakomicie sprawdzają się w typowych aranżacjach pomieszczeń.

W najwyższym stopniu znane rozwiązania, które są stosowane w salonowych pomieszczeniach, to żyrandole wykonane z materiałów sztucznych. Wyróżnia je niezwykle znaczna rozmaitość wzorów i bardzo bogata kolorystyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*