Jak odnowić nieciekawe wnętrze?

Wielu ludzi posiada u siebie pomieszczenie, które nie do końca jest przemyślane jeśli chodzi o aranżację. Mało ciekawe meble, niewłaściwie dobierane dekoracje, czy nudny kolor ścian powodują, że mamy ochotę coś zmienić, ale niekoniecznie wiemy co.

odbitka - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Obraz na ścianie

Chociaż rozmaitego typu pejzaże i portrety ozdabiają ściany (sprawdź tapety ozdobne na ścianę) w wielu domach, warto zastanowić się nad czymś, co nieco bardziej przyciągać będzie wzrok. Takim akcentem z pewnością będzie fototapeta znajdująca się na jednej ze ścian w salonie, bądź łazience. Inspiracje z tego typu ozdobą znajdziemy w internecie czy też czasopismach tematycznych – Wcisło Krzysztof Demur. Przede wszystkim powinna być ona dobrana do wnętrza. Jeżeli jest w nim niedużo światła, lepiej postawić na motyw utrzymany w jasnych odcieniach. W przypadku nagromadzenia mebli urozmaiconych kolorystycznie, można przygotować wnętrze z czarno-białą tapetą. Jeśli znalezione przez nas inspiracje nie pomogły nam, korzystnym pomysłem będzie wizyta u projektanta wnętrz, który doradzi, co najlepiej będzie wyglądało w domowych pomieszczeniach.

Nowe życie starych mebli

Zapewne w każdym domu znajdzie się mebel, jaki dawno nie jest już modny i nie pozbyliśmy się go wyłącznie przez sentyment. Rzecz jasna nie jest w tym nic złego, przy czym warto rozważyć jego odrestaurowanie. Stary kredens po babci można atrakcyjnie przemalować, aby sprawiał wrażenie mniej masywnego i pasował do salonu. Fotel po dziadku dobrze jest przekazać do tapicera, który wymieni zniszczone elementy i obije go ciekawą tkaniną o fakturze bądź odcieniu nawiązującym do pozostałych ozdób w salonie. Nie zawsze musimy sięgać po pomoc specjalistów w tej dziedzinie – czasem wystarczy wymienić gałki w szufladach i nieco odświeżyć mebel, by stał się on najważniejszą ozdobą w pomieszczeniu.

image - mieszkanie

Autor: Robert Cupisz
Źródło: http://www.flickr.com
Postaw na dodatkiZmiana w pomieszczeniu wcale nie wymaga od nas brania kredytu na nowe meble i wyrzucania tych starych. Czasem wnętrze potrafi odmienić pozornie mało istotny element, który właściwie dopasowany staje się atrakcyjną ozdobą. Nierzadko wystarczy zmienić zasłony, albo wręcz przeciwnie – zrezygnować z firanek i na ich miejsce zawiesić wygodne rolety – link do strony. Można też zadbać o ciekawe dodatki, jak np. nietuzinkowe osłonki na doniczki, czy poduszki z motywem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*