W każdym mieszkaniu powinien znaleźć się kąt, w którym będziemy mieli zamiar podejmować bliskich i wypoczywać

Większość mieszkań ma pokój wyznaczony na pokój dla gości. Zwykle bywa on duży i jasny. Bywa także połączony z tarasem.

Nierzadko salon jest także zespolony z kuchnią. Tworzy to miłą atmosferę rodzinnych obiadów i zapachów.
W niejednym salonie zapewne przyjmowani są przyjaciół. By mogło tak być, trzeba rzecz jasna nabyć zestaw wypoczynkowy oraz stolik kawowy. Pisząc zestaw wypoczynkowy zazwyczaj mamy na uwadze kanapę oraz fotele. Wielkość i ilość mebli jest uzależniona rzecz jasna od wymiarów pomieszczenia. Ci, którzy posiadają zespolony salon z kuchnią na umownej granicy między tymi pomieszczeniami często ustawiają spory stół oraz krzesła. Toteż granica ta jest poniekąd jadalnią.
meble tapicerowane

Autor: home&you
Źródło: home&you
Meble tapicerowane wydają się być bardzo dobrym pomysłem. Sami osobiście typujemy dzianinę, którą powinny być obite meble. Jeśli chodzi o kanapę, to najczęściej możemy nawet zadecydować czy wypełnienie ma być piankowe lub ochraniacz podłogi pod krzesło sprężynowe. Przy wytypowaniu materiału na obicie powinniśmy się sugerować nie wyłącznie barwą, chociaż to na pewno jeden z ważniejszych aspektów, ale także czy jest miła w dotyku oraz czy szybko schodzą z niego plamy. Ten ostatni warunek jest bardzo istotny, zwłaszcza jeśli posiadamy dzieci. Jednak rozwój techniki sprawił, że w sprzedaży pojawił się szenil – tkanina, która przypomina cienki sztruks.

Jest przyjemny i miły w dotyku, a jednocześnie wytrzymały na przeróżnego typu zabrudzenia. Mamy możliwość również wybrać na skórę. Jest to jednak szalenie droga inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*