Projektujemy kącik do nauki – o czym powinniśmy pamiętać?

Stara prawda głosi, że człowiek uczy się przez całe życie. Faktycznie, z biegiem lat nie tylko zbieramy doświadczenia, lecz również chcemy się doskonalić, poznawać obce języki, chodzić na rozmaite kursy.

Łazienka, ceramika sanitarna Touch w wersji wiszącej

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Nauka czyni z nas ludzi ciekawych, dlatego komfortowy i estetyczny kącik do nauki przyda się w każdym domu, nie tylko w pokoju dziecięcym! Jak go zaprojektować?
Przede wszystkim musimy mieć krzesło i biurko. W tym przypadku zwłaszcza trzeba skupić się na stosownych wymiarach – bardzo pomocna strona, dobrze zajrzeć. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu będziemy mogli przyjąć poprawną pozycję w trakcie nauki i nic nie będzie nam doskwierać – ani zmęczenie oczu, ani ból w odcinku lędźwiowym. Poza tym, jeśli chodzi o wnętrza ze strefą do nauki powinniśmy zwrócić uwagę na właściwe oświetlenie. Najlepiej gdy biurko będzie stało obok okna, ale wiadomo, że nie wszystkie wnętrza na to pozwalają, stąd przyda się lampa biurowa z żarówką halogenową, świetlówką, albo żarówką LED. Pamiętajmy, że światło w takim wnętrzu powinno mieć neutralny, subtelny kolor, który nie męczy oczu.
Aby nauka była efektywna musimy zapanować nad notatkowym chaosem. Uporządkujmy książki, zeszyty i kserówki.

Dzięki segregatorom, organizerom stojącym lub wiszącym, korkowej tablicy czy innym funkcjonalnym rozwiązaniom możemy w prosty sposób zaprowadzić ład we wszystkim pomocach naukowych, tak aby nic nas nie rozpraszało i żadna notatka nie mogła się zapodziać. Osoby preferujące klasykę we wnętrzach, mogą zastąpić biurko stylowym sekretarzykiem z wieloma szufladkami i skrytkami – łóżko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*