Które łóżko dla bobaska zakupić?

Dzidziuś sypia bardzo dużo, a sen ma kluczowe przesłanie dla jego rozwoju. Łóżeczko dla niego może być klasyczne, wykonane z drewna, albo bardziej mobilne, turystyczne. Niektóre modele łóżeczek mogą służyć dziecku nawet po wyrośnięciu z niemowlęcego wieku.

Klasyczne łóżeczka szczebelkowe są zazwyczaj nabywane przez rodziców.

łóżeczko dla małych dzieci

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Zależnie od producenta różnią się wyglądem, barwą i rodzajem drewna, względnie płyty MDF, a także metodą wykończenia. Przy jego zakupie zwróć uwagę na ogromnie funkcjonalne rozwiązania, zrecenzowane w dalszej części materiału. Inny typ łóżeczka uniwersalnego to takie, które gwarantuje wymontowanie boków ze szczebelkami i przekształcenie go w mały tapczan. Podobne łóżko „rośnie” razem z maluchem. Po zdemontowaniu boków zamienia się w wygodny tapczanik o rozmiarach 140 cm x 70 cm. Łóżeczko tego rodzaju może posłużyć maluchowi od urodzenia, aż, jak podają niektórzy producenci, do wieku szkolnego (ok. siedmiu lat). Dostępne są też modele, w jakich łóżeczko z szufladą jest połączone z komodą. Gdy mały człowiek podrośnie szczebelkowe boki a także komodę odłącza się i otrzymuje całkiem duży tapczan a także stolik.

Niewątpliwą zaletą wielofunkcyjnego łóżka klasycznego jest to, iż będzie ono służyło twemu dziecku parę lat.

Takie łóżeczka sprzedawane są najczęściej w zestawach do samodzielnego zainstalowania.

Jeśli masz ochotę zyskać uzupełniające informacje na omawiany temat, to przejrzyj serwis (http://z-nami.eu/jak-przygotowac-mieszkanie-do-wynajmu/), która takiego typu dane posiada. Zapewne będą zajmujące.

Zestaw mieści wszystkie koniecznie do zamontowania łóżeczka części (przykładowo takie śruby młoteczkowe z HML Nosewicz). Jeśli zastanawiasz się nad takowym rozwiązaniem dla swojego niemowlęcia, zwróć uwagę na jakość jego wykonania, design a także kolorystykę.

Łóżko tradycyjne – na co zwrócić szczególną uwagę?

Zakupując łóżeczko zwróć uwagę, czy jego wykonanie zgodne jest z europejską normą PN-EN 716-1:1999 oraz ze standardem PN-EN 1130-1-2001. Standardy te określają wymogi bezpieczeństwa dla łóżeczek i kołysek dziecinnych. Co więcej częstokroć producenci (jak ) zaznaczają, że łóżeczko posiada atest Zakładu Badań a także Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego a także atesty Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Technologii Drewna. Wiadomości o atestach, jakie ma dane łóżeczko, szukaj w opisie wytwórcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*