Nawet berbeć zdaje sobie sprawę z tego, że każdy powinien mieć łóżko, by móc wygodnie spać

Łóżko na pewno i nie bywa najistotniejszym meblem w domu, ale trudno jest się bez niego obejść.
Meblując dom, zawsze trzeba mieć na uwadze to, że potrzebne będą nam meble zarówno do kuchni oraz salonu, ale też do sypialni.

przedpokój

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com
Detal ma znaczenie

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Garnek z kolekcji Cottage marki Vittore Comforto

Autor: www.pieknowdomu.pl
Źródło: www.pieknowdomu.pl
Większość ludzi, którzy posiadają potomstwo, zdaje sobie sprawę z tego, że do pokoju ich pociech musi się zmieścić sporo rzeczy. Przede wszystkim będzie to szafa i łóżko. Przy młodszych brzdącach trzeba wziąć pod uwagę dużą liczbę zabawek (gdzieś trzeba będzie je pomieścić), a przy starszych niezbędny będzie następny mebel — biurko. Z łóżkiem jest o tyle ciężej, że należy zadecydować, jakiej powinno być szerokości. Z reguły ludzie chcą zamówić te, które ma 90 cm szerokości. Jednakże nie będzie to zbyt mądra decyzja. Dzieci lubią się wiercić i z tak wąskiego łóżka mogłyby SPAść. Zatem jedynym słusznym rozwiązaniem wydają się być łóżka 120×200 cm. Taka wielkość powinna być idealna. Wtedy łóżka nie będziemy musieli wymieniać na nowe, kiedy dziecko urośnie. Na tej szerokości dobrze będzie się spało nawet wyrośniętemu małolatowi. Zatem jeśli kupimy porządne łóżko, to może okazać się, że będzie to inwestycja (apartamenty na sprzedaż pogorzelica) nie na kilka, a pewnie na kilkanaście lat. Oczywiście częściej będziemy musieli kupować materac. Z biegiem lat się wygniecie. By sen był prawidłowy, to nie powinny nam się w kręgosłup wbijać żadne sprężyny.

Ramę łóżka możemy zamówić dla przykładu z naszej rodzimej sosny. Jest to jasne drzewo, które pasuje do wszystkich pomieszczeń. Na dodatek jest również dosyć tanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*