Nowoczesna jadalnia łącząca kuchnię z salonem – jak urządzić wnętrze, by zachwycało elegancją i funkcjonalnością?

W obecnych domach oraz mieszkaniach ceni się przestronne wnętrza, dlatego kuchnia połączona z salonem to teraz nieraz wybierane rozwiązanie. Pomiędzy niniejszymi pomieszczeniami da się dobrze urządzić jadalnię ze sporym stołem, przy jakim będzie mogła zmieścić się cała rodzina. Jak urządzić wskazane wnętrze, by było ładnie i komfortowo?

kanapa

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczowe są meble. Zapewne niejednokrotnie przeglądałeś już meble kuchenne – ceny mogą przerazić, więc dobrze jest skorzystać z propozycji wykonania szafek na zamówienie. Wydatki nie będą mniejsze, lecz zaaranżujesz kuchnię z pomysłem, dopasowując do jej wystroju stół z jadalni. Meble powinny być wyprodukowane z wytrzymałych na wilgoć mebli i mieć właściwą głębokość. Warto jest zamówić obszerniejsze szafy, w jakie włożymy garnki i urządzenia, których używamy, gdy chcielibyśmy ułatwić sobie pracę, na przykład robot kuchenny do posiekania kapusty. Jeśli chodzi o sam stół, musi zapewniać miejsca siedzące dla każdego z członków rodziny. Najlepiej, gdy będzie rozkładany – wtedy na przyjęcia czy nieprzewidziany przyjazd gości miejsc także nie będzie mało – szafa Belini. Jeżeli lubimy oglądać TV, w części salonowej niezbędny będzie stolik RTV. Stoliki RTV powinny stać w miejscu widocznym z jadalni, dzięki temu da się oglądać albo chociaż słuchać wiadomości, gdy będziemy jeść śniadanie lub kolację. Dobrze, gdy meble z kuchni, jadalni oraz salonu utrzymane są w jednakowej kolorystyce, wtedy wszystko będzie jedną całością. Pomyślmy o tym kupując wersalki oraz fotele – kliknij. Ponadto znacząca jest kolorystyka ścian oraz dodatki – na stole zawsze powinny stać świeże kwiaty w ładnym wazonie, by jedzenie posiłków odbywało się w miłym klimacie.

jasne mieszkanie

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
Jadalnia pomiędzy kuchnią a salonem to wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ gotowe potrawy można natychmiast ustawiać na stole, salon z kolei zostaje wolną przestrzenią, gdzie można na spokojnie wypić kawę po obiedzie. Co więcej pani domu nie traci kontaktu z domownikami oraz stale może patrzeć na mniejsze pociechy, jakie np. odrabiają pracę domową. Warto jest pomyśleć nad powyższym rozwiązaniem w swoim domu i zaaranżować jadalnię w sposób, jaki pasuje naszym gustom. Bez wątpienia nie będziemy żałować podjętych wyborów, a jadalnia jadalnia glamour będzie nam pierwszorzędnie służyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*