Światło w projektowaniu wnętrza

Oświetlenie boczne, plafony lub lampy stojące w aranżacji wnętrza to mistrz kreacji. Dobierając oświetlenie pokoju pamiętaj, że kinkiety odwrócą uwagę od mniej interesujących elementów wystroju, koncentrując ją na tych efektownych oraz sprawią, iż aranżacja pomieszczenia stanie się przytulna. Jakie wybrać oświetlenie wnętrza? Czy warto mieć plafony łazienkowe?

Oświetlenie pokoju

Autor: Tracy Hunter
Źródło: http://www.flickr.com
Czy starczy jedynie centralne oświetlenie pokoju? Która aranżacja pomieszczenia będzie przytulna? Dobór nieodpowiedniego oświetlenia pokoju jest ogromnie ważny. Kiedy chcesz posiadać ładną aranżację wnętrz, nie nabywaj wszystkich lamp z jednej serii, bo pomieszczenie stanie się jednostajne. Oświetlenie pokoju: kinkiety, lampy dopasuj do siebie oraz do aranżacji wnętrza. Jeśli nie czujesz się w tym mocna, dopasuj takie żyrandole oraz kinkiety, które łączy materiał, z jakiego zrobiono korpus, czy tonacja kloszy.

Całkowita rezygnacja z oświetlenia centralnego we wnętrzu jest omyłką – szybko się przekonamy, iż bywa ono konieczne (choćby w czasie porządków). Jeżeli nie pragniemy montować ozdobnego żyrandolu we wnętrzu (szczególnie w niskim pomieszczeniu, jakie może zostać nim przytłoczone), ograniczmy się do obojętnego plafonu. Możemy sobie za to pofolgować, aranżując oświetlenie boczne wnętrza – kinkiety, lampa podłogowa ze ściemniaczem, stołowa a także te własnej roboty, zapewniające niesamowite rezultaty świetlne! Dzięki nim polepszymy proporcje wnętrza oraz nadamy mu niepowtarzalny nastrój, jednym słowem – aranżacja pomieszczeń zdobędzie nowy wymiar estetyczny.

Oświetlenie pokoju: wskazówki stylisty: Jeżeli nasze oświetlenie wnętrza to lampy mniej wyrafinowane, pamiętaj że będą się dobrze czuły w licznym gronie. Warto powiesić parę najprostszych lamp, a efekt w aranżacji pomieszczenia będzie doskonały. Żyrandole bardzo dekoracyjne lepiej prezentują się solo. Dlatego takie oświetlenie pokoju dobrze przemyśl oraz wyeksponuj. Kinkiety w pomieszczeniach wieszaj na jednej wysokości – unikniesz bałaganu w aranżacji pomieszczenia. W kuchni najlepiej przedstawiają się lampy kuchenne wiszące zawieszone nad stołem jadalnym.

Bardzo interesującym wydał Ci się ten artykuł i podane w nim wiadomości? To świetnie! Wejdź w ten link i przeloguj się na następny adres tej witryny (http://nihilnovistudio.com/naturalne-woski-zapachowe).

Winny one oświetlać zarówno stolik jak i siedzące dookoła niego osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*