Antresola, łóżko piętrowe, a może dwuosobowe? – jak urządzić wygodną, a równocześnie funkcjonalną sypialnię

Zaaranżowanie funkcjonalnej sypialni, jaka jednocześnie będzie wygodna to wyzwanie, jakie wielu osobom powoduje sporo problemów. Jeśli do tego nasze mieszkanie jest raczej niewielkich rozmiarów, przeszkody rosną. Poniżej parę pomysłów, które mogą pomóc w urządzaniu tego pomieszczenia.

Spanie pod sufitem? Dlaczego nie…

dziecięcy pokój

Autor: Phil Manker
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nasze mieszkanie jest niewielkie, lecz za to wysokie, warto przemyśleć przygotowanie sypialni na antresoli. Choć im więcej miejsca ponad głową tym bardziej komfortowo, to optymalnie jest zachować 1,2 metra ponad wydzielonym w taki sposób miejscem do wypoczynku oraz 1,8 metra pod nim. Jeśli jednak okaże się, że to za mało, by zaaranżować na parterze biuro lub inne pomieszczenie użytkowe, zawsze można niniejsze miejsce wykorzystać na schowek. Jakie są plusy niniejszego rozwiązania? Antresola o stosownej wielkości może również pomieścić łóżko podwójne, co ze względu na niewielkie niekiedy rozmiary mieszkania nie byłoby do wykonania na parterze.

Miejsce na sypialnię w pokoju dziecinnym

Jeśli mamy więcej niż jedno dziecko i nie dysponujemy dużym pokojem dziecinnym, świetnym rozwiązaniem może być łóżko piętrowe. Wybierając taki podwójny mebel do spania z całą pewnością oszczędzimy więcej miejsca, aniżeli decydując się na dwa jednoosobowe tapczany. Dodatkowym przymiotem jest więcej przestrzeni, jaką można wykorzystać na zaaranżowanie kącika do zabawy czy nauki. Jeśli mamy jedno dziecko, lecz jego pokój również ma małe rozmiary można wybrać specjalne meble (meble z litego drewna warszawa) pozwalające praktycznie oraz funkcjonalnie urządzić zarówno miejsce do nauki, jak i wydzielić sypialnię. Przykładem jest antresola z łóżkiem piętrowym, gdzie na górnej części znajduje się materac, natomiast tę dolną można wykorzystać do umiejscowienia tam biurka.

Najistotniejsze jest wygodne łóżko

fragment dziecięcej sypialnii

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com

Bez względu na to czy wybierzemy antresolę, kupimy łóżko piętrowe, pojedyncze, czy też na dwie osoby, powinniśmy w trakcie jego kupna postawić na jakość. Chociaż jest to kluczowy mebel w sypialni, nadrzędne znaczenie ma mocny i trwały stelaż, a także komfortowy materac – bardziej nawet aniżeli względy estetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*