Dobry tynk na solidną elewację

Rozważacie, jaki wybrać tynk na trwałą elewację? Nie macie wiedzy, jak uzyskać informacje, co jest najlepsze? Czy tynkowanie ścian jest w ogóle opłacalne?

Pytania mnożą się w twojej głowie, a zewsząd dobiegają rozbieżne sygnały? Eksperci prześcigają się w radach, a ty nie wiesz, jak usystematyzować te dobre i złe podpowiedzi? O tym wszystkim przeczytacie w poniższym artykule.

Każdy budowlaniec powie, iż najpopularniejszym, a w tym samym czasie najtańszym materiałem na elewację pozostaje tynk. Tym samym, choć dość często przychodzi nam remontować elewację wykonaną z tynku, to jest ona bardziej skuteczna, lepiej chroni mury przed zniszczeniami.

Kliknij ten odnośnik i zobacz więcej wskazówek (https://log-trans.pl/dzwigi-szczecin/) odnoszących się do rozpatrywanej w tym wpisie kwestii. Te rady bez wątpienia także na długi czas zostaną w Twojej głowie.

Jaki przykład? Do dzisiaj możemy obserwować elewacji z solidnie zachowanymi wiekowymi tynkami. Tynk nie jest wszystkim, gdyż istnieje jeszcze potrzeba dobrego wykonawstwa, bez nadmiernego pośpiechu, z zachowaniem reguł sztuki budowlanej. Do wyboru mam trzy rodzaje tynków: tynk cienkowarstwowy, silikonowy lub akrylowy.

No ale jaki tynk zewnętrzny Satsys najkorzystniej wybrać? Czasami nie mamy wyboru, gdyż w przypadku ścian dwuwarstwowych jedyną możliwością są tynki cienkowarstwowe. Warto wiedzieć, iż na ścianach jedno- i trójwarstwowych jeszcze jakiś czas temu układało się tynki cementowo-wapienne. Są tanie, ale według wielu znawców, obecnie ich wybór jest mało racjonalny. Wspomniany przed chwilą tynk cementowo-wapienny świetnie radzi sobie z oddziaływaniem atmosfery, nie straszne są mu również zabrudzenia.

Jeśli nasz dom stoi w dość zanieczyszczonym środowisku, dobrym wyborem będą tynki mineralne wykończone elewacyjną farbą silikonową. To rozwiązanie powoduje,dom staje się bardziej odporny na zabrudzenia.

Natomiast, jeśli elewacje są wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, tynk akrylowy będzie najlepszym wyborem. Najbardziej kosztowne – tynki silikatowe i silikonowe, to jednocześnie gwarant jakości i trwałości. Na zakończenie warto zauwaćyć, że wybierając konkretny tynk renowacyjny na ścianę weźmy pod uwagę, iż szybciej brudzą się tynki o powierzchni porowatej i chropowatej. Gładkie zaś mniej wchłaniają kurz, ale mogą bardziej pękać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*