Czy warto używać oklein, a może lepszy będzie jednak fornir? Co warto wiedzieć o jednym, jak i drugim rodzaju?

Kupując drzwi wewnętrzne, dość często nie myślimy nad tym, jakimi materiałami są wykończone. Podstawą w tej sytuacji jest dla nas wzór, barwa jak i forma. Nie patrzymy natomiast za bardzo na to, czym zostało powleczone skrzydło, czy jest to okleina albo może fornir. Wybór pomiędzy jednym a kolejnym sposobem wykończenia drzwi nie zależy tylko od naszego gustu, ale też od rodzaju użytkowania pomieszczenia.

Okleina już dzisiaj nie jest artykułem drugiej kategorii. Stosuje się ją bardzo często, nie jedynie na drzwi, ponieważ powszechne są także przykładowo okleiny Warszawa – się więcej tutaj. W odstawkę odeszły już okleiny, jakie prezentowały się sztucznie i tandetnie, były niezbyt dobrej jakości oraz miały mało urozmaiconą kolorystykę. Dzisiaj już nie jedynie kwestie ekonomiczne, lecz głównie praktyczne powodują, iż w aranżacji wnętrz wybierana jest w związku z tym częściej niż lite drewno.

Folia okienna

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com

I nie ma się co dziwić, gdyż wybór wśród foli jest faktycznie duży ( więcej zobaczysz na www). Solidnej jakości okleina doskonale przedstawia strukturę drewna, przy tym odznacza się większą trwałością na uszkodzenia mechaniczne jak również wilgoć. Świetnie się sprawdzi w domach, gdzie są małe dzieci. Drzwi w takiej okleinie bez obaw możemy używać w kuchni i łazience, bo bardzo dobrze znoszą wilgoć. Dostać można również drzwi z okleiną ryflowaną, swój interesujący wygląd zawdzięcza efektowi przestronności. Uwypuklenia posiadają również walor użytkowy, co znaczy, że na takich drzwiach tak naprawdę nie dostrzegamy śladów codziennego użytkowania. Nie będzie na nich śladów palców, co jest niesamowicie istotne, szczególnie w mieszkaniach, w których są dzieci. Innym sposobem jest użycie forniru. To bardzo cienkie płaty drewna, jakie uzyskuje się poprzez skrawanie ich z dużych fragmentów drzew.

W ten sposób ścięte arkusze łączone są w wiązki, przy zachowaniu kolejności, w której były ściągnięte z pnia. W ten sposób rysunek słojów zachowa ciągłość jak lakiernia proszkowa wrocław i spójny kolor. Fornir to doskonała alternatywa dla normalnego drewna. Możemy cieszyć się ładną fakturą jak również szlachetnym wyglądem, przy jednoczesnym wyeliminowaniu jego klasycznych wad, przykładowo wydawanie dźwięków skrzypienia albo deformacja (sprawdź więcej). Tego typu produkty można dostać w rożnego rodzaju specjalistycznych punktach sprzedaży, w jakich otrzymamy inne przydatne i praktyczne artykuły do domu, przykładowo folie okienne Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*