Czym charakteryzuje się szkło antyrefleksyjne oraz dlaczego warto się na coś takiego zdecydować?

Kiedy kupujemy szkło musimy koniecznie pamiętać, by było ono rzeczywiście mocne. Takim rodzajem jest szkło antyrefleksyjne. Bardzo powszechne są szkła hartowane o grubości 2 milimetrów, na jakie jest naniesiona powłoka antyrefleksyjna. Takie nanoszenie odbywa się w formie zmiany jego składu lub odpowiedniej obróbki powierzchni.

Szklany stolik
Dużo firm umożliwia wykonanie powłok na szkle hartowanym, jak również na niehartowanym. Istnieje jednak możliwość zahartowania szkła po nałożeniu warstwy antyrefleksyjnej. Technologia taka pozwala na pokrycie szkła gładkiego, matowego i giętego i to niezależnie od morfologii powierzchni. Dużą zaletą tej techniki jest podniesienie transmitancji w konkretnym zakresie widma, a także trochę większa aniżeli w innych metodach trwałość powłoki oraz całkowicie pozbycie się ewentualnej delaminacji powłoki.

Szkło antyrefleksyjne załamuje światło wchodzące, jak również wychodzące w taki sposób, że nie powoduje ono odbić. To powoduje, iż przepuszcza znacznie większą ilość światła, tym bardziej, kiedy porównamy to do produktu, który jest wytwarzany w sposób tradycyjny. Ta właśnie cecha sprawia, iż ma sporo praktycznych możliwych zastosowań.

Jeżeli zainteresowała Cię ta strona, koniecznie sprawdź opracowanie (https://www.stylowy-mebel.pl/lustra-m-10.html) a poznasz o wiele więcej szczegółów, które na pewno wywołają u Ciebie piękny uśmiech.

Dlatego można go używać w różnych sytuacjach, a przede wszystkim w mieszkaniu, jak szklane stoliki Wrocław (). Szklane powierzchnie antyrefleksyjne wykorzystuje się na szeroką skalę w systemach solarnych, jak również szklarniach, architekturze i przemyśle oświetleniowym. W aplikacjach solarnych zastosowanie szkła z taką powłoką w kolektorach grzewczych zezwala na podgrzanie wody do wyższej temperatury, a do tego pozytywnie to wpływa na efektywność całej instalacji.

W przypadku jego użycia do ogniw fotowoltaicznych, może spowodować otrzymanie nawet o kilka procent energii więcej. Tego typu szkło jest niesamowicie cenione, jeżeli chodzi o użycie go w szklarniach. Dzieje się tak przez zwiększenie transmitancji hipersferycznej. Polega to na większym wchłanianiu promieni słonecznych, również tych, jakie padają wczesnym
rankiem czy późnym popołudniem.

A co warto dodać, wyżej wspomniany typ szkła odznacza się solidnymi parametrami, jak również pasuje do niego dużo dodatków, jak przyssawki do szkła (). W związku z tym jeśli cenimy sobie wszystkie powyższe cechy, a tym bardziej trwałość jak również estetykę warto zastanowić się nad wybraniem tego właśnie typu surowca do swojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*