Aranżacje przestrzeni w salonie

Pokój dzienny, tak samo jak każde inne wnętrze, można zaaranżować na wiele różnych sposobów. Dobór wszelkich elementów do tego wnętrza zależny jest od mieszkańców. Na dzień dzisiejszy na rynku jest tak duży wybór mebli i innych akcesoriów, że każdy może zaaranżować niepowtarzalne pomieszczenie. Oczywiście wymaga to jakiejś wiedzy i gustu, jednak ogólnie nie jest to kłopotliwe zadanie. Wystrój wnętrz wchodzi również w zakres obowiązków niektórych profesji, na przykład dekoratora wnętrz.

Salon meblowy

Autor: w00kie
Źródło: www.flickr.com
Propozycje różnego rodzaju aranżacji do pokoju dziennego można obejrzeć w różnych źródłach. Będą to na przykład specjalne gazety poświęcone tym zagadnieniom. Aktualnie jednak najchętniej sięga się do źródeł w sieci, których jest bardzo dużo. Wszelkiego rodzaju witryny, fora i blogi dotyczące urządzania wnętrz zawierają dużo informacji dotyczących możliwości również w aspekcie salonów. Umieszczone są tam opisy rozmaitych stylów, w jakich to pomieszczenie może być zaaranżowane.

Styl nowoczesny
Jednym z najchętniej wybieranych ostatnio stylów jest styl nowoczesny. Ma on zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, w tym także w pokoju dziennym. Nowoczesny salon często kojarzony jest z wnętrzem stanowiącym jedność z kuchnią i rozgraniczonym od niej charakterystyczną „wyspą”. Tego rodzaju rozwiązanie jednak nie w każdym przypadku się sprawdza i jego popularność powoli mija. Styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm. Objawia się on w każdym aspekcie wykończenia, a zatem w liczbie dodatków, użytych tworzywach czy barwach. Pokój dzienny w stylu nowoczesnym zwykle urządzony jest w jasnych barwach takich jak biel czy beż. W pomieszczeniach nowoczesnych znaczny nacisk kładzie się także na przestrzeń, otrzymaną poprzez ograniczenie ilości umeblowania. Więcej tutaj ozdoby do domu.

Styl orientalny

meble w sklepie meblowym

Autor: Monika Ďuríčková
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym nagminnie widywanym stylem jest styl orientalny. Oparty jest on przede wszystkim na użyciu akcesoriów charakterystycznych dla innych kultur. Szczególną rolę mają tutaj kraje azjatyckie.

Jeżeli potrzebne Ci nowe miejsce, z którego będziesz uzyskiwać wiadomości, to zalecamy to omówienie (https://www.archicom.pl/inwestycje/m-river-point/). Znajdziesz tam wiele publikacji na opisywany tu temat.

Stosuje się tworzywa typowe dla innych kultur; typowe jest użycie na przykład bambusa. Aranżacje salonu w stylu orientalnym nierzadko zawierają różnego rodzaju rzeźby i malowidła orientalne, umeblowanie w tym stylu i egzotyczne ozdoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*