By praca w kuchni była radością

Zwykło się mówić, że kuchnia to serce domu. Trafne spostrzeżenie gdyż, w tym pomieszczeniu zwykle koncentruje się dobra energia, troska o drugiego człowieka, aromaty i przyjazna atmosfera.

Idealna kuchnia powinna zachwycać , ale najważniejsze by była funkcjonalna.

Kuchnia otwarta na salon

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Warunkiem koniecznym jest dobre światło, w związku z tym tak ważny jest należyty projekt instalacji. Najczęściej jeden żyrandol wiszący pośrodku sufitu nie spełni wystarczająco swego zadania, lecz niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem kuchennym spiszą się doskonale. Poza tym możemy też lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem lub wyspą w kuchni. To osobne strefy, które dopominają się mocniejszego oświetlenia.

Powinniśmy zadbać, aby lampy kuchenne były zawieszone w miarę nisko – wtedy nie doznamy efektu oślepienia.

Stojące, metalowe, z drewna lub plecione jak kosze. W internecie znajdziemy wiele sklepów z oświetleniem, które świetnie sprawdzą się zarówno w stonowanych, nowoczesnych jak i minimalistycznych kuchniach. Sklepy oferują profesjonalną pomoc w kwestii oświetlenia, a co najbardziej istotne dają gwarancję bezpiecznych i szybkich zakupów.

Kuchnia to także meble, które w głównej mierze nadają jej charakteru. Które wybrać?

=

Źródło: Apdmarket.pl

Kuchnia tradycyjna to klimat ciepły i zaciszny. Atmosferę tworzą drewniane szafki, jako materiał naturalny a także obiekty, które są związane z rodziną. W takim wnętrzu nawet czas wolniej płynie i z pewnością znajdziemy chwilę na degustację rarytasów pani domu. Jeżeli jednak wolimy bardziej nowoczesne rozwiązania, czujemy się przytłoczeni ilością bibelotów, wybierzmy meble sklep meblowy w jak najprostszej formie. Kuchnia w owym stylu wydaje się większa więc jest to mile widziane rozwiązanie dla małych rozmiarów wnętrz.

A może spodoba nam się cały czas na topie eklektyzm|połączymy oba te trendy? Uczyńmy ze starego kredensu – połączonego z prostotą szafek kuchennych – oryginalną ozdobę naszej kuchni. Dodatkowo oświetlony spowoduje, iż pomieszczenie będzie niepowtarzalne i urocze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*