Jakie drewniane meble nabyć?

Nie ulega kwestii, że meble z drewna to idealny wybór do mieszkań. O tym, że drewniane wyposażenie jest ładne, ponadczasowe, naturalne oraz uniwersalne wiedzą wszyscy, często jednakże nie zdajemy sobie kwestii z tego, jak ważne jest, z jakiego rodzaju drewna wykonane będą nasze sprzęty.
cena jest naturalnie dla wielu osób nadrzędnym elementem wpływającym na decyzję, lecz na pewno nie powinna być jedynym kryterium.

Każdy rodzaj drzewa odznacza się innymi zaletami, ale również innymi cechami, zróżnicowana będzie też odporność na wilgotność oraz trwałość na mechaniczne uszkodzenia. Które więc meble (stoliki kawowe) drewniane nabyć?
farby

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie meble sosnowe, świerkowe jak też z dębowego drewna to najpopularniejsze wyposażenie domowe. Najniższą ceną odznaczają się mebelki z sosnowego drewna i to dokładnie one są z reguły wybieranymi sprzętami do polskich domków i mieszkań. Cena nie jest jednakże jedyną zaletą tychże mebelków. Ich niewątpliwym plusem jest wygląd, dający rezultat swojskości oraz przytulności. Delikatna, ciepła barwa a także wyraźny rysunek drzewa to cechy, które powodują, iż meble sosnowe są idealne do pomieszczeń tradycyjnych oraz skandynawskich. Sosnowe drewno jest stosunkowo miękkie, a więc bezproblemowe w obróbce: możemy z niego uzyskać opcjonalne kształty, zatem w przypadku mebli z sosnowego drewna spotkamy się tak z prostym Wyposażeniem, jak też z meblami posiadającymi kunsztowne desenie, żłobienia i rzeźbione fronty.

Równocześnie – przy swej miękkości jak też łatwości obróbki – meble sosnowe pozostają niezwykle trwałe, odporne na defekty, są również proste do utrzymania w czystości i rekomendowane alergikom, albowiem nie przyciągają kurzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*