Co trzeba kupić, gdy zaczynamy swą przygodę z decoupege?

Aby rozpocząć swą przygodę z decoupage trzeba nabyć odpowiednie urządzenia. Metoda decoupage opiera się na naklejaniu wzorków przykładowo wzorów z serwetek oraz pokrywaniu przedmiotów dużą ilością warstw lakieru w tak, żeby wzór z papieru wtopił się w tło i aby nie można go było wyczuć przy dotknięciu.
Przygodę z decoupage zacząć najlepiej od drobnych przedmiotów.

szafka kuchenna

Autor: Mathias
Źródło: http://www.flickr.com
Mogłyby to być przykładowo podkładki pod kubek, które moglibyśmy nabyć w jakimkolwiek sklepie internetowym za złotówkę. Surowce tego typu także muszą być małe, aby pozwoliły nam przetestować czy wybrana metoda będzie nam się podobała oraz równocześnie, aby surowce nie okazały się niezwykle drogie. Na sam start wystarczyłby nieduży klej, który zakupimy już za ok. 9 złotych. Przyda się również klej Wikol, który można by rozcieńczyć z wodą. Lakiery akrylowe w małych tubkach kosztują ok. 14 złotych za 120 ml. Moglibyśmy także wykorzystać farbę, która została od malowania ścian. Pędzle można wykorzystywać takie, które dostępne są w marketach budowlanych. Należy jednak pamiętać o tym, aby pędzle miały miękkie włosie.

Ciągle masz wielkie kłopoty z wyszukaniem interesującej oferty? Nie przejmuj się – sprawdź te propozycje (http://www.probudiament.pl/montaz-kotew-stalowych/), one z pewnością Cię nie zawiodą.

Jeśli spodoba Ci się decoupage sklep, w którym zakupisz wszystkie potrzebne materiały jest w zasięgu ręki.

materac
Decoupage sklep

Autor: KLOSE
Źródło: KLOSE
Gdy zrobimy już wszystkie zakupy w markecie, najlepiej przyozdobić nieduży przedmiot. Może to być wspomniana podstawka pod kubek. Papierem ściernym musimy zmatowić powierzchnię. Przygotowaną w ten sposób płytkę wystarczyłoby pomalować białą farbką dwa albo trzy razy. Motyw z serwetki musimy wyciąć nożycami jak najbliżej wzoru, aby nie zostawić wielkiego marginesu tła tego typu serwetki. Potem powinniśmy rozwarstwić serwetkę do pojedynczej warstwy, którą powinniśmy przykleić na podkładkę klejem do decoupage.

Na sam finał całość malujemy lakierem do uzyskania rezultatu namalowanego obrazu. Gdy zaczynamy swoją historię z decoupage musimy kupić odpowiednie narzędzia. Należy nabyć np. właściwy pędzel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*