Nowoczesne oświetlenie, czyli żarówki ledowe są na chwilę obecną modne

Pełne nowoczesności oświetlenie, czyli żarówki ledowe są aktualnie modne. Oświetlenie LED stosowane jest już naprawdę często. Ta rosnąca popularność sprawiła, że w sprzedaży cały czas pojawiają się nowsze rodzaje oświetlenia typu LED. Popularność oświetlenia typu LED nieustannie się zwiększa. Wraz ze zwiększającą się popularnością tego rodzaju oświetlenia ma miejsce spadek cen. Stąd też w naszych domach coraz więcej jest żarówek, świetlówek czy listw LED.

żarówka led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Plusem oświetlenia LED jest głównie małe zużycie energii. Do tego żarówki czy świetlówki LED są niezwykle trwałe. Jeśli chcemy wymienić standardowe żarówki na żarówki ledowe niezwykle ciekawą propozycją okazuje się być żarówka LED GU10. Znajdująca się w sprzedaży żarówka LED GU10 dostępna jest w dwóch rodzajach. Decydując się na nią, można kupić żarówkę, która zapewnia ciepłą lub zimną barwę światła. Zużywają one bardzo mało energii elektrycznej. Model o mocy 5 W w ciągu tysiąca godzin pracy zużyje tylko 5 kWh. Na tego rodzaju żarówki można wymienić reflektorki, które wyposażone są w trzonek GU 10 i charakteryzują się mocą 50 W.

Świetlówki LED to oprócz żarówek następny typ oświetlenia ledowego. Świetlówki LED to rzecz jasna również bardzo energooszczędne źródło światła. Są podobnie jak żarówki bardzo trwałe. Mają naprawdę szerokie zastosowanie. Świetlówkami ledowymi oświetlić można każde pomieszczenie w swoim domu. Niezwykle często świetlówki wykorzystywane są także w miejscach publicznych. Stawiając na świetlówki LED, można wybrać takie, które dają ciepłe światło bądź takie, które dają światło o barwie neutralnej. Następną zaletą świetlówek jest ich przystępna cena i świetna jakość materiałów, z których zostały wyprodukowane.

oświetlenie mieszkania

Źródło: pixabay.com

Czas zapłonu produkowanych dzisiaj świetlówek ledowych jest bardzo, bardzo krótki. Wynosi tylko 0,2 sekundy, jest więc niemalże niedostrzegalny dla naszego oka. Świetlówki mogą być używane w naprawdę dużym zakresie temperatur, nawet w zaskakująco zimnych oraz w niezwykle gorących pomieszczeniach.

Wszystkie dostępne na rynku świetlówki ledowe różnią się od siebie ilością wbudowanych diod ledowych. Im więcej diod zostało wbudowanych, tym jaśniej będzie świeciła świetlówka. Świetlówki ledowe są stosowane w zamian za świetlówki fluorescencyjne, które były chętnie stosowane w latach dziewięćdziesiątych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*