Całkowita zgodność pomiędzy ciałem, duchem i umysłem wydaje się być możliwa — nawet w dzisiejszych stresujących czasach

W zdrowym ciele — zdrowy duch. Każdy człowiek słyszał to porzekadło. Powinniśmy jednakże pamiętać, że umysł jest tutaj trzecim, ale nie najmniej ważnym ogniwem.
By osiągnąć w życiu spokój oraz jedność, należy zatroszczyć się o to, by na linii organizm — duch — umysł nie było jakichkolwiek spięć.

klej

Autor: B Mauro
Źródło: http://www.flickr.com
gazeta

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com

Pojęcie wellness było stworzone przez amerykańskiego lekarza Halberta Dunn’a w 1959 roku. Działa ono do dziś. Pojęcie to w dzisiejszych czasach bardzo często wykorzystywane jest przez salony SPA i z tego powodu duża część ludzi przypuszcza, że są one synonimami. Uzyskanie wewnętrznej harmonii jest powiązane z pogodnym samopoczuciem.

Zapraszamy – naciśnij tutaj odkurzacze centralne i przenieś się na kolejną naszą witrynę. Na niej czekają na Ciebie świeże i fachowe informacje.

Wpływa na to pozytywne podejście do życia, właściwa dieta, ale również jakieś ćwiczenia. Ważny jest także sport. Uprawianie jakiejś dyscypliny uaktywnia nasze ciało oraz powoduje, że zaczyna w nim działać hormon szczęścia — endorfiny. Ogrom dużych spółek zaczyna w obecnych czasach widzieć potencjał, który tkwi w zadowolonym pracowniku. Jest on wydajniejszy i chętniej angażuje się w nowe projekty. Rzadziej również popada we frustrację czy spory z ludźmi. Zatem przedsiębiorstwa troszczą się teraz nie tylko o zdrowe ciało swoich pracowników, zapewniając im pakiety do prywatnych przychodni, ale też o ich ducha i umysł, kiedy oferują karnety do SPA czy na siłownie.

Mogą być to również imprezy integracyjne, wspólne wyprawy na kajaki albo troska o to, żeby w firmowej kuchni zawsze były świeże owoce i pyszne soki dla wszystkich pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*