Czym jest oświetlenie żarówkami diodowymi?

Doświetlenie żarówkami wyprodukowanymi na bazie technologii diodowej z wolna podbija oświetleniowy rynek światowy. Już nawet takie firmy jak General Electric czy też Philips przyznają, że za 10 do 15 lat żarówki ledowe będą stanowić nie 5% jak to ma miejsce dziś, lecz aż 95% obrotu przedsiębiorstw związanych z oświetlaniem.

Diody LED

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Doświetlenie ledowe ma aktualnie niesłychanie uniwersalne przeznaczenia. Poczynając od doświetlania domów, poprzez oświetlenie a także dekorację wnętrz, kończąc na planszach z reklamami oraz latarkach. Poszczególne typy żarówek diodowych rozróżniamy po ich symbolach literowo-numerycznych na przykład, żarówki led gu10, gdzie litery znamionują wariant mocowania a cyfra oznacza jego wielkość.

Dobrodziejstw płynących z użytkowania oświetlenia LED, w tym żarówek LED jest dużo. Na pewno żarówki diodowe są dziś najbardziej proekologicznym rozwiązaniem doświetlenia. Mogą być one wykorzystywane zarówno w środku, jak i zewnątrz budowli. Są one dziesięciokrotnie bardziej energooszczędne niż tradycyjne żarówki, z kolei dwukrotnie bardziej od energooszczędnych świetlówek, z tej przyczyny są one coraz to częściej użytkowane w polskich domostwach.

Mało tego, żarówki ledowe są nadzwyczaj odporne na zmienne sytuacje atmosferyczne a także drgania, toteż mogą być używane w bardzo wielu rozmaitych punktach. Światło żarówek diodowych jest niegroźne dla oczu. Co więcej żarówki takie nie męczą oczu, a także nie mają negatywnego wpływu na nastrój, gdyż nie nie mają tu miejsca fluktuacje ni promieniowanie UV.

Jeżeli ten wątek jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij tu – to oryginalna treść (https://rolety123.pl/ursus-oferta-rolety-moskitiery-plisy/), która także zawiera intrygujące informacje.

Żarówki Ledowe praktycznie wcale się nie grzeją, stąd m.in. ich trwałość.

technologia LED

Autor: William Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Żarówki Ledowe pracują w przybliżeniu czterdzieści pięć tysięcy godzin, a częste wyłączanie i włączanie nie zmniejsza ich czasu pracy, lecz sprawność świecenia żarówki diodowej z czasem ulega zmniejszeniu, po mniej więcej 30 000 godz. świecenia ilość wysyłanego światła zmniejszy się o połowę.

Jeżeli postanowimy użytkować diod, bardzo istotnym jest aby zabezpieczyć lampy niskonapięciowymi zasilaczami, gdyż są one wrażliwe na zmiany napięcia. Diody LED są wytwarzane w wielorakich kolorach, a oświetlenie jest w dowolny sposób modelowane, co daje ogromne alternatywy ich stosowania.

Obecnie żarówki Ledowe wytwarzane są dla wszystkich najbardziej popularnych trzonków opraw. Rodzaj trzonka żarówki ledowej rozpoznajemy po literowo-cyfrowych symbolach na przykład żarówki led gu10. Cena żarówek LED jest zbliżona cenom świetlówek energooszczędnych. Prognozuje się, iż będą one coraz tańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*