Współczesne sposoby na grzanie domu

Nowoczesny człowiek jest istotą bardzo wygodną. Kupujemy nowe, pożyteczne przyrządy. Malutkie, dogodne a najlepiej jeśliby jeszcze urządzenie funkcjonowało samo (z niewielkim udziałem użytkownika). Trochę na zasadzie wziętej z dziedziny informatyki, jaką można by streścić w powiedzeniu: „włącz po czym zapomnij”.

łazienka

Autor: axeldeviaje
Tyczy się to wszystkich sfer życia. W wielu państwach przeważają artykuły żywnościowe zamrażane, starczy włożyć artykuł na parę minut do piekarnika, a w tym czasie zająć się dajmy na to pisaniem wiadomości sms do psiapsióły, przyjaciela albo przytulić bliską nam osobę. Ale mikrofalówka to tylko pierwszy z brzegu przykład. Bardzo lubimy żeby było nam cieplutko, toteż staramy się dobrze ogrzewać nasze mieszkanka (chyba iż akurat rezydujemy w tropikalnym mieście). Większość z nas jednakże nie mieszka, stąd korzystamy z ogrzewania. Problemu dużego nie ma w sezonie zimowym bowiem dom (polecamy projekty małych domów z garażem) jest w dowolny sposób opalany. Trudność pojawia się dopiero w tak zwanym okresie przejściowym, kiedy już nie ogrzewamy budynku, jednakże bywa jeszcze zimno. W takiej sytuacji mamy parę możliwości: używać swetra bądź… grzałki (z Centro-Therm Polska), chociażby w tak popularnym słoneczku. Jest to jednakże podejście starodawne. Najnowocześniejsze ogrzewacze powietrza są w pełni bezpieczne, bo wykorzystują np. grzałki patronowe. Są one w ten sposób skonstruowane, iż przy niewielkich wymiarach zapewniają one zdecydowanie sporzej gorąca niż tradycyjne grzałki.

pokój kąpielowy

Autor: Provex
Źródło: Coram Poland
Umożliwia to istotną oszczędność prądu, a co za tym idzie także i funduszy. Istotnym atutem urządzeń wyekwipowanych w grzałki patronowe ( Therm grzałki patronowe, sprawdź to…) jest bezpieczeństwo ich użytkowania, z tej przyczyny bardzo często wykorzystuje się je kaloryferach łazienkowych instalowanych na ścianie. Ich wydajność jest tak duża, iż możemy bez znacznego spadku temperatury suszyć mokry ręcznik, zaś po wyjściu spod prysznica nadal będziemy czuć komfortowe ciepło.
Oczywiście nie jest to wyłączne zastosowanie grzałek patronowych, z takim samym sukcesem stosowane są one również w przemyśle chemicznym, przemyśle spożywczym jak też wszędzie tam, gdzie niezbędne jest podgrzanie dowolnej substancji i niezbędne są niewielkie rozmiary elementu który wytwarza ciepło. Stosuje się je również do chronienia instalacji centralnego ogrzewania w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*