Jakim sposobem urządzić oraz wyposażyć pokój dzienny?

Pokój dzienny to domowe centrum relaksu. Jedni czytają tutaj lekturę, inni oglądają filmy; ktoś kocha zabawiać się na dywanie z maluchem, zaś ktoś inny surfuje w sieci siedząc na sofie z laptopem .
Salon jest to również miejsce wspólnych posiłków jak też przyjmowania naszych gości.

biurko

Autor: ABRA
Źródło: ABRA

Z owego pokoju będą korzystać wszyscy domownicy, natomiast niektóre działania muszą się odbywać jednocześnie. W jaki sposób zaprojektować pokój dzienny, jaki bez kłopotu spełni wszelkie nasze oczekiwania? Większość osób, jaka aranżuje własne pierwsze mieszkanko mniema, że najbardziej odpowiednim kształtem dla pokoju dziennego jest kwadrat albo prostokąt zbliżony do kształtu kwadratu. To fakt, jednak tylko w odniesieniu do niedużych przestrzeni.

Jeśli po przeczytaniu opisywanego zagadnienia, będziesz posiadać ochotę na większą ilość danych, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju porządne informacje (http://www.smartvent.pl/smartbox/ecobox/) zawiera ten artykuł.

Gdy salon jest ogromny, nietypowy układ może się stać jego walorem, dlatego że w naturalny sposób pozwala wyodrębnić funkcjonalne strefy. Kształt litery „L” możesz spożytkować do wykreowania strefy odpoczynku oraz strefy jadalniowej, wnękę możemy przekształcić w strefę biurową. Przyjrzyj się dokładnie swojemu salonowi a także wykorzystaj jego kształt.

koszty

Autor: Hong Phuc FOSSASIA
Źródło: http://www.flickr.com
Salon należy do strefy ogólnodostępnej, w jakiej znajdują się też – kuchnia, jadalnia, umywalnia jak też hol. Naturalnym a także najbardziej odpowiednim rozkładem jest następujący ciąg łącznościowy: hall, salon, pokój stołowy oraz kuchnia. Obok, jednak trochę z boku, winna się znaleźć łazienka. W mieszkaniu naturalną lokalizacją salonu będzie część centralna.

W domku najlepiej jest umiejscowić salon na parterze – wóWCzas bezproblemowy będzie dostęp do ogródka, dzięki temu w lecie możemy zwiększyć przestrzeń pokoju dziennego o taras. Do pokoju dziennego wybieraj duże, mięciutkie dywany. Pamiętaj, że podłoga to wielka płaszczyzna, która ma gigantyczny wpływ na estetykę salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*