Jak wybrać specjalne lampy do wszelkich wnętrz w mieszkaniu?

Prawidłowy dobór oświetlenia pozytywnie wpływa na wygodę bytowania w pokoju oraz tworzy pierwszorzędne uzupełnienie dekoracji wnętrza.

oświetlenie

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Za pomocą blasku płynącego z żyrandoli da się wyczarować odpowiedni klimat. Szczególnie jest to ważne, gdy chodzi o oświetlenie nocne. To oświetlenie nie może być zbyt ostre i oślepiające. Dobrze jest zaopatrzyć się w lampki nocne do ustawienia po obu stronach łoża. Zawsze są przydatne i stanowią ciekawy element wystroju pokoju. Obecnie szczególnie popularne stały się lampy włoskie. Mają interesujące kształty oraz używają niewiele energii. Dobrze jest kupować świetlówki o żółtej barwie. W pokoju sypialnianym winien być przytulny oraz miły klimat. Nowoczesne oświetlenie kuchni zwykle polega na montowaniu w kuchni kilku źródeł światła. Wyposażając to pomieszczenie warto zadbać o oświetlenie blatu. Zazwyczaj wykorzystuje się w tym celu taśmy LED bądź halogeny. Umożliwiają one miejscowo oświetlić roboczy blat nie kłócąc się ze światłem z pozostałych lamp. Nowoczesne oświetlenie kuchni polega na podświetleniu stołu. Zawieszone żyrandole mają przejrzyste światło bez efektu olśnienia. Tworzą także odpowiednie źródło światła centralnego. Warto w tym przypadku kupić lampy z kloszem nieprzepuszczającym światło, zasłoniętym od góry i zwróconym ku dołowi. Światło powinno oświetlać całą taflę stolika, aby podkreślić jego ozdoby. W salonie istotny jest motyw równomiernego naświetlenia. Lampa (polecam dekorianhome lampa stołowa) sufitowa jest w nim zazwyczaj wyłącznym punktem oświetlenia. Przy kupnie nowej lampy trzeba zdecydować, czy ma być ona jednopunktowa, czy wielopunktowa. Lampy jednopunktowe zazwyczaj zawieszane są w małych pokojach, a lampy wielopunktowe znakomicie pasuje do dużego salonu. Stanowi ciekawy element wystroju i pozwala na regulowanie jaskrawości oświetlenia. Lampy włoskie ze względu na swoje unikatowe formy często zawieszane są w centralnych lokalizacjach, głównie w dziennych pokojach ().

lampka nocna

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku łazienki warto pamiętać o wielu punktach oświetlenia. Najistotniejsze są lustra. Warto zamontować blisko nich ścienne kinkiety, które w odpowiedni sposób oświetlą oblicze oraz sylwetkę domownika. Winna być tu też możliwość przełączenia się na oświetlenie nocne, które nie będzie oślepiać podczas nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*