Niebanalne urządzenie pokoju dziecka przy zastosowaniu niedrogich rozwiązań

Aranżując przestrzeń dziecięcą rodzice nierzadko stają przed sporym kłopotem. Przeważająca część z nich zapomina, że pokój dziecka rządzi się innymi prawami – również pod względem wykończeniowym niż przestrzenie zajmowane przez dorosłych.
Patrzenie na potrzeby dziecka przez swój pryzmat nie zawsze daje zakładane efekty.

porady

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com
fototapeta dla dziewczynki

Autor: IKEA
Źródło: IKEA
migawka - dekoracje

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com
Dla najmłodszego członka rodziny jego pokoik jest miejscem, które tak samo jak w przypadku pokojów dorosłych stanowi przedłużenie i wyraz zainteresowań oraz indywidualnych cech osobowości. Zamierzając wykończenie pokoju dziecięcego, należy podchodzić do całego procesu bardzo powoli. Z zakupem mebli (zobacz meblestylowe) większego problemu raczej nie będzie, to sfera dodatków zdolna jest do przysporzenia licznych „zagadek”. Z kupnem bardzo łatwo tu nie trafić, w efekcie dziecko nie będzie czuło się w swoim pokoiku swobodnie. Dobrym rozwiązaniem, w którego stronę co roku zwraca się coraz więcej postępowo myślących rodziców są różne fototapety. Fototapeta dla dziewczynki oraz chłopca to sfera produktów, która cały czas się rozszerza. Fototapety mają tą przewagę nad tradycyjnymi środkami do aranżacji, że są względnie tanie i szybkie w montażu oraz demontażu. W rezultacie wydając kilkadziesiąt złotych jest się zdolnym kupić ciekawą opcję. Fototapeta dla dziewczynki albo chłopca, która prezentować będzie na przykład postacie z ulubionych bajek lub motywy (zwierzęta, krajobrazy), jakie są najmłodszemu członkowi rodziny bliskie z pewnością spotka się z akceptacją zarówno rodzica jak i dziecka.

Dzięki temu pokój nabiera nowego wyrazu, a dziecko traktuje go bardziej jako ważną cząstkę samego siebie. fototapeta to niewielka inwestycja, która szybko się zwraca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*