Czym kierować się przy wyborze mebli łazienkowych? Jakie rady warto wziąć sobie do serca?

Z urządzaniem łazienki głównie kojarzy się wybór różnego rodzaju urządzeń sanitarnych czy płytek. Jednak całkiem ważny jest też wybór mebli. O czym pamiętać?

meble do łazienki

Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, jeżeli bierzemy się za umeblowanie łazienki to na pewno nie możemy zapominać o dość trudnych warunkach, jakie w tym miejscu panują. A mianowicie dużej wilgotności. Z tego względu meble do łazienki powinny być w odpowiedni sposób wykonane. Powinny być odporne na zachlapania, by dłużej nam służyły. W sklepach ze sprzętem do mieszkania – baltic park – z pewnością znajdziemy dział z meblami typowo do łazienek. Możemy je nabyć na przykład z pasującą już umywalką. W taki sposób możemy zaoszczędzić dużo czasu oraz pieniędzy. Tego typu zestawy bowiem są zazwyczaj tańsze, aniżeli jakbyśmy chcieli zakupić te rzeczy osobno.

meble do łazienki

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast chcielibyśmy stworzyć coś po swojemu oraz przerabiamy stare meble na meble do łazienki, to musimy pamiętać o ich właściwym zabezpieczeniu. Warto nanieść odpowiedni lakier, jakie uchroni drewniane meble przed wilgocią. Meble nie będą pęcznieć i się rozwarstwiać. Dla zainteresowanych: do łazienki.

Meble do łazienki muszą być funkcjonalne. Powinny być w stanie zmieścić sporo rzeczy, które nie chcemy, żeby stały na widoku. Średnio fajnie prezentuje się spora ilość różnego rodzaju kosmetyków stojących gdzie tylko się da. Wywołuje to na pewno nieporządek. Jednak, z drugiej strony gabaryty mebli nie mogą przytłaczać tego miejsca. Nie mogą być one za duże, ani za małe. Dobre proporcje do podstawa, by pomieszczenie ładnie się prezentowało. Więcej w tym wypadku w ogóle nie oznacza lepiej. Warto o tym pamiętać. Przeczytaj więcej: .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*