Jak zagospodarować pokój naszego dziecka? Na co trzeba zwrócić uwagę, by było funkcjonalnie i z pomysłem?

Gdy urządzamy dziecku pokój chcielibyśmy, żeby był ciepły, przyjemny, wszak nasze dziecko będzie w nim spędzać wiele czasu. Warto jest pomyśleć o odpowiednim urządzeniu go, zwłaszcza musimy dobrze dopasować meble dziecięce. Jednak jakie wybrać?

Dziecięce

Autor: Benjamin Moore
Źródło: Benjamin Moore
Okazuje się, że odpowiedź na takie pytanie nie jest tak oczywista jakby się wydawało. Najważniejsze to brać pod uwagę to ile dziecko ma lat. Jeżeli jest ono w wieku szkolnym, ważne aby nie zapominać o najważniejszym: otóż w pokoju powinny być odpowiednie miejsca do: nauki, zabawy oraz spania. Musimy także uwzględnić potrzeby dziecka. Przede wszystkim meble dla przedszkolaka powinny być ładne i praktyczne. Przecież nasze pociechy muszą zmieścić w swoich komodach ubrania, zabawki, jak i zeszyty i podręczniki. Należy także zadbać o kącik dla dziecka, w którym będzie odrabiało lekcje oraz uczyło się. Więc powinno być w nim odpowiednie biurko, przeznaczone na komputer i na klawiaturę.

Dobrze do tego pamiętać, by ten kącik był jasny, dobrze oświetlony. Kolejną ważną rzeczą jest łóżko. Powinno być więc ono wygodne, właściwych rozmiarów, funkcjonalne, czyli dające spokojny sen. Kolorystyka mebli dzieci jak i ścian musi współgrać ze sobą, lub też tworzyć lekki kontrast, to zależy od naszej decyzji. Pokój musi być azylem i królestwem dla najmłodszych. Nasze dziecko co ważne powinno czuć się dobrze w takim pokoju, to najważniejsze. Funkcjonalne kwestie są istotne, lecz liczy się również to, co dla naszych dzieci jest bardzo ważne – jeśli lubi którąś postać z kreskówki musimy wziąć to pod uwagę. Zobacz też .

A co dalej? Zanim się spostrzeżemy, a już nasze dziecko prędko dorośnie, więc miast dziecięcych mebli będziemy musieli zakupić meble (łóżko pikowane do sypialni) młodzieżowe. Ale już wtedy ciężko będzie coś zaproponować nastolatkowi, ponieważ ma już on zdecydowanie swój styl oraz na pewno zachce sam o wszystkim zadecydować. Nie powinniśmy się temu przeciwstawiać, gdyż to on będzie spędzać tam najwięcej czasu, będzie tam gościć swoich znajomych, spędzać lepsze i gorsze chwile. Ten pokój będzie jego prywatnym światem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*