Ciężki wybór odpowiedniego posłania do mieszkania

Żaden dom nie może obejść się bez posłania. To ono króluje w każdej sypialni. To od niego jest zależna dobrze przespana noc, a co za tym idzie, porządnie zapoczątkowany dzień. Łóżko podwójne musimy wybrać rzetelnie, bowiem od niego zależy jego wytrzymałość i wygoda. Niektóre z rodzajów mają wbudowane pojemniki na pościel, czy też dostateczną wysokość, żeby coś pod nie pakować.

łóżko podwójne

Autor: Pw95
Źródło: http://www.flickr.com

Absolutne minimum dla dwóch ludzi to łóżka o szerokości 140 cm. Na nabycie tego mebla jesteśmy zmuszeni zdecydować się tylko wtenczas, gdy sypialnia faktycznie jest ciasna i nietypowa. Kiedy wielkość pokoju na to pozwala, odpowiedniej wybierać szersze łóżko.

Nabywając łóżko podwójne często skupiamy się na materacu, pragniemy, aby był komfortowy, umożliwiał spokojny i komfortowy relaks. Jednak stelaże są równie ważne jak materace. Stelaż to jeden z istotniejszych części łóżka, który często należy dokupić oddzielnie do ramy właściwej. To na nim jest położony materac (zobacz materac gąbka 90×200) i to od niego w sporej mierze zależy jakość snu. Najprostsze, najpopularniejsze są stelaże zwijane, zbudowane z listewek połączonych taśmą. Niektóre mają wyjątkowe gumowe, albo silikonowe, antypoślizgowe zwieńczenia, dzięki którym stelaż nie przemieszcza się.

Stelaże dopasowywane umieszcza się w ramie łóżka na stałe, za pomocą specjalnych uchwytów. Zapewniają uniesienie pleców, bądź nóg i leżenie w przystępnej pozycji. Większa część jest dostrajana manualnie, lecz zdarzają się również modele wyposażone w specjalny pilot, jaki wznosi wybraną część stelaża. Antresola łóżko piętrowe to znakomity projekt do pomieszczenia dziecięcego, także młodzieżowego. Przestrzeń pod łóżkiem typu antresola wspaniale sprawdzi się jako miejsce do lekcji.

łóżko podwójne

Autor: Johanna Bauer
Źródło: http://www.flickr.com

Miejsce pod łóżkiem jest możliwość również przeobrazić w pomysłową przestrzeń dla dziecka, wykorzystując do tego baldachimy, zasłonki, kieszonki, lub zjeżdżalnie. Dzięki zagospodarowaniu takich atrybutów łóżko okaże się nie tylko użytecznym miejscem do snu, lecz również zacisznym miejscem do zabawy. Antresola będzie odpowiednim rozstrzygnięciem w ciasnych wnętrzach. Wielkie znaczenie przy kreowaniu aranżacji z łóżkiem na antresoli ma wybór dodatkowych detali dekoracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*