Jak w ciekawy sposób oświetlić pokoje, czyli słowo o gustach naszych rodaków i chęci przełamania konwencji

Aranżowanie wnętrz może nie jest zajęciem zbyt trudnym, lecz wymaga od pomysłodawcy dużej inwencji twórczej, zwłaszcza wtedy, kiedy pokoje są niewielkie bądź ich właściciele nie są w stanie przeznaczyć wszystkich dostępnych środków finansowych na generalny remont. Można rzecz jasna wynająć architekta wnętrz, ale w takim przypadku cena odświeżenia mieszkania jeszcze wzrośnie.

oświetlenie

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście w gazetach i internecie znajdziemy wiele artykułów, których redaktorzy podpowiadają, w jaki sposób za małe pieniądze zmienić wnętrze mieszkalnych pomieszczeń. Teraz skoncentrujmy się więc na aspektach związanych z szeroko pojętą tematyką oświetlenia. Łazienka nie jest uważana za najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie, lecz i tutaj wchodzą goście zaproszeni na poobiednią kawę. A dobre oświetlenie staje się atutem, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę małe toalety, które zobaczymy w każdym komunistycznym wieżowcu. Jednakże czysto funkcjonalne aspekty nie zawsze przeważają – niektórzy właściciele mieszkań dbają również o to, aby w trakcie kąpieli nie brakło im wrażeń, ma się rozumieć tych estetycznych. Montowanie oświetlenia nad lustrem powoli staje się powszechnym zwyczajem.

Jednakże żyrandole łazienkowe () mogą łamać taki schemat i być rewelacyjnym uzupełnieniem pozostałych źródeł światła.

Jeżeli opisywana kwestia jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów szkło laminowane warszawa tu – te informacje również nie mogą pozostać pominięte.

Do oryginalnie wyposażonej łazienki warto wybrać żyrandol ze stali nierdzewnej, który został przyozdobiony szklanymi kloszami w kształcie kuli. Z kolei w pokojach dziecięcych potrzebne jest nieco delikatniejsze źródło światła. Czteroletni chłopcy nie lubią układać się do snu w pomieszczeniach, w których panują nieprzeniknione ciemności. Wielu rodziców zamawia wolnostojące lampki, które potem stają się własnością kolejnego potomka. I w tym przypadku warto zmienić swoje upodobania, a kinkiet dla dzieci () może okazać się najlepszą alternatywą, zwłaszcza że te źródła światła są ozdabiane podobiznami sławnych postaci z kreskówek.

oświetlenie

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Kreatywni i obdarzeni inteligencją gospodarze nie potrzebują wertować branżowej prasy w poszukiwaniu niesztampowych pomysłów. Wystarczy, że podczas zakupów w pobliskim spożywczaku spostrzegą wentylator, a błyskawicznie w ich umysłach zaświta ciekawy pomysł. A mianowicie, pomyślą o nabyciu lampy z wiatrakiem, którą później zamontują w salonie bądź sypialni. Natomiast miłośnicy przedwojennego stylu wybiorą lampy firmy Reccagni Angelo (), które są produkowane aż we Włoszech i cechują się precyzją wykonania oraz użyciem surowców najwyższej jakości, zatem salon z tak wyjątkowym oświetleniem będzie prawdziwą ozdobą całego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*