Aranżacja pokoju dziennego bez wad

Aranżacja salonu to niemałe wyzwanie, ponieważ pokój dzienny jest wizytówką naszego domku. Co decyduje o wygodzie oraz atrakcyjności tego pomieszczenia?
Aranżacja tego pomieszczenia powinna być funkcjonalna, interesująca jak też dopasowana do potrzeb lokatorów.

kosmetyki

Autor: decade_null
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie inaczej umeblujemy ogromny salon w domku jednorodzinnym, zaś inaczej nieduży salon w bloku. Niemniej jednak są pewne fragmenty fundamentalne, które decydują o tym, iż aranżacja salonu będzie właściwa z punktu spostrzegania architekta pomieszczeń, komfortowa oraz atrakcyjna. Pamiętaj, iż pokój dzienny spełnia kilka istotnych zastosowań: w nim się wypoczywa, czyta, przyjmuje gości, niekiedy także drzemie. A zatem aranżacja salonu powinna być w taki sposób zaprojektowana, aby pomieszczenie spełniało wszystkie owe role.
Miejmy na względzie, że aranżacja pokoju dziennego zależeć będzie już od pierwszej decyzji, takich jak przykładowo wybór materiałów wykończeniowych (posadzka, ściany itp.). Najczęściej zanim zaczniemy rozmyślać o meblach, tkaninach albo malowaniu ścian, w salonie pojawiają się stałe elementy wykończenia, takie jak: parapety, grzejniki, drewniany strop, podłoga, schody. Ich materiały i barwy mają ogromne znaczenie w aranżacji salonu. Z tej przyczyny przed zabraniem się do urządzania pokoju dziennego najlepiej mieć już w głowie jakąś wizję Kolorystyki pokoju.

Jeżeli ten materiał jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis, w którym przeczytasz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Aranżowanie będzie łatwiejsze, gdy wybierzemy odcienie, poruszając się tylko w jednej tonacji, na przykład w palecie bieli.

W trakcie aranżacji pokoju dziennego istotnym punktem jest również dobór oświetlenia. WSPAniale sprawdzą się lampy Ramko. Nie zapomnij o lampie podłogowej jak też mniejszych stołowych. Postawisz je przy fotelu do czytania lub kredensie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*