Każdy wie, że aby zdrowo żyć, powinniśmy się dobrze wysypiać

Dobrze wybrany materac oraz dość szerokie łóżko są poniekąd gwarancją dobrego snu i dobrego życia.
Lekarze trąbią na alarm, że w XXI wieku znaczny procent społeczeństw w krajach wysoko rozwiniętych ma problemy z zasypianiem.

design

Autor: George Rex
Źródło: http://www.flickr.com
łóżko sosnowe

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
To w fatalnych konsekwencjach przekłada się na jakość życia, ponieważ mamy problemy z działaniem i z reguły bywamy rozdrażnieni. Dlatego istotne wydaje się być to, by prawidłowo przygotować się do nocy. Należy przewietrzyć sypialnię, zasłonić rolety i kupić dobre łóżko. Jeżeli planujemy przeprowadzkę do nowego mieszkania i czeka nas wybieranie wszystkich mebli, to mądrze będzie postawić na sosnę. Z jakiego powodu? Jest ona stosunkowo tania, ponieważ występuje u nas, i szybko wytwarza się z niej meble. Poza tym jej jasny odcień pasuje do wszystkiego i na dodatek rozjaśni nawet ciemny pokój, którego okna skierowane są na północ. Łóżko sosnowe będzie zatem świetnie pasować do pokoju maluchów oraz do sypialni rodziców. Będzie miało po prostu oczywiście inną szerokość. Smykom wystarczy zapewne łóżko, którego szerokość będzie wynosiła około 100 cm. Rodzicom pewnie przyda się coś większego. Idealne małżeńskie łóżko (zobacz również – łóżka metalowe) powinno mieć przynajmniej 160 cm szerokości. Pamiętajmy, że łóżka bez problemów da się kupić w internecie. Przyjadą do nas w wielkich paczkach, dostarczonych przez kuriera. Będzie trzeba je własnoręcznie złożyć, ale nie powinno to stanowić żadnego problemu.

Może nawet okazać się pewnego rodzaju frajdą dla naszych dzieci, jeżeli zaprosimy je do wspólnej pracy. Pamiętajmy, aby wybrać łóżka lakierowane — będą prezentowały się ładniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*