Każdy rodak pamięta z pewnością meble wykonane ze sklejki, jednak ich zastosowanie jest o wiele szersze

Różnego typu dykty zwykle nie cieszą się popularnością, gdyż błędnie kojarzą się nam one wyłącznie z peerelowskimi meblami.

masaż relaksacyjny

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com

reprodukcja obrazu Pierre-Paul Ruben

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Sklejka posiada dość duże zastosowanie. Zazwyczaj ludziom kojarzy się wyłącznie z fatalnej jakości meblami z okresu Polski Ludowej.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy news (http://www.filtrynakran.pl/pl/c/Karafka-filtrujaca/36) – tam wyszukasz masę intrygujących wiadomości oraz treści. Nie ociągaj się tylko wejdź!

Jednakże to nieprawdziwe skojarzenie. Istotne jest, aby poznać ogólne spektrum możliwości, które zapewnia nam taki typ tworzywa. Bywa ona robiona z przeróżnych gatunków drewna. Jej zewnętrzne warstwy mogą być zrobione nawet z dosyć kosztownego afrykańskiego drzewa. Najważniejsze wydaje się być to, że warstwy wewnątrz są z reguły wykonane z taniej brzozy lub sosny. Wtedy deska prezentować się będzie jak stuprocentowy dąb lub buk, a będzie o wiele tańsza oraz lżejsza. Fakt, sklejki są zazwyczaj stosowane do produkcji mebli. Jednakże o wiele częściej zobaczymy je teraz w budownictwie (rusztowania), w produkcji opakowań (skrzynie) i w produkcji zabawek. Ich zastosowanie naprawdę jest duże oraz znajdziemy je w wielu sektorach przemysłu. Sklejka zwykle ma wiele warstw, ale jej szerokość jest w stanie się w dużej mierze wahać od 3 do przykładowo 40 mm. Zazwyczaj na sklejkach można też znaleźć informację, że jest ona wodoodporna. Trzeba tutaj jednak wyjaśnić, że drewno zazwyczaj nasiąknie wodą.

Chodzi tu po prostu o klej, który jest wykorzystywany do sklejania poszczególnych warstw. Nie napęcznieje on zatem od wilgoci i nie spowoduje, że na zewnętrznej warstwie sklejki pojawią się pęcherze. Należy o tym pamiętać podczas zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*