Jak wyekwipować małą sypialnię

Alkowa to miejsce szczególnie istotne na mapie naszego domku. Pomieszczenie wiążące się z wypoczynkiem musi przede wszystkim gwarantować nam zdrowy sen. Żeby sypialnia spełniała swoją rolę powinna być należycie urządzona. W malutkim mieszkaniu albo małym pokoju ciężko jest stworzyć aranżację nie wyłącznie funkcjonalną, lecz również oryginalną. W jaki sposób sprawić by niewielka sypialnia stała się azylem oraz gustownym pomieszczeniem równocześnie?

aranżacja sypialni

Autor: Dekoral Fashion
Źródło: Dekoral Fashion
Urządzając wnętrze ciasnej sypialni trzeba pamiętać, że liczy się każdy centymetr oraz optymalnie wykorzystać powierzchnię.

Jeśli podoba Ci się przedstawiany artykuł i chcesz zdobyć więcej informacji, to pomoże Ci odsyłacz do serwisu (http://timex.com.pl/) – tam znajdziesz fascynujące informacje.

Warto także skorzystać z paru trików, które pozwolą nam wizualnie powiększyć powierzchnię pokoju i spowodować by nabrała charakteru. Gdy dysponujemy wysokim sufitem i mieszkamy w starej kamienicy możemy sobie pozwolić na antresolę, która pomoże oszczędzić miejsce i umożliwi wkomponowanie biurka albo szafy. Niewielkie mieszkanko w bloku trzeba urządzić tak, aby połączyć wygodę z funkcjonalnością. Sypialnia częstokroć pełni rolę także garderoby. Szafy albo szafki, które pokrywają i są wkomponowane w ściany, mieszczą przydatne miejsce na drobiazgi i ubrania. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbywamy się nadmiaru rzeczy z otoczenia, zbędnego bałaganu, zaś dzięki zwierciadłom, które mogą być umieszczone na przodach szafy, dodamy alkowie centymetrów – TOP E SHOP.

Pamiętajmy, iż najistotniejszym fragmentem każdej małej sypialni jest miejsce do spania. Poduszki, koce, oraz pościel dodadzą przytulności. W wypadku jasnych ścian doskonałym rozwiązaniem są tekstylia w kontrastowych odcieniach, jakie przyciągną uwagę w kierunku najistotniejszego sprzętu. Dobrym rozwiązaniem jest także urządzenie sypialni w ciepłych barwach np. brązach, które uspokajają. Do łóżka dobieramy inne meble (dla przykładu komoda olcha). Należałoby w tym miejscu nadmienić, iż do łask powracają meble lakierowane

.

oświetlenie

Autor: Sigma
Źródło: Sigma
W małej sypialni dobrze jest zadbać o dodatki a także należyte oświetlenie. Sprawdzą się nie jedynie ozdobne neony, ale także plafony albo lampy wiszące – meble wysoki połysk. W oknach nie powinno zabraknąć zasłon, firanek bądź rolet, a półkach ulubionych pozycji literackich. O sukcesie aranżacji niewielkiej sypialni świadczy przede wszystkim rozplanowanie niemnogich sprzętów, tekstylia i dobrze zaaranżowane ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*