W jaki sposób dobrać perfekcyjny do pomieszczenia żyrandol?

Jednym z ważnych elementów wyglądu pomieszczenia jest żyrandol. Jeśli posiadamy precyzyjną wizję całego pomieszczenia, jego wybór będzie bardzo prosty. Jednak w przeważającej liczbie przypadków, wcale nie ma się pojęcia tak dokładnie, ku którym rozwiązaniom oświetleniowym się skłaniamy.

umywalka

Autor: Atlantic Polska
Źródło: Atlantic Polska
Czy istnieją generalne zasady dla wyboru żyrandola? Istnieją. Obecnie, gdy nasze domy są urządzane dużo bardziej eklektycznie, łamanie reguł nie jest aż tak dziwne, jak jakiś czas temu.

Nasz link do www aranżacja wnętrz kraków zadziwi Cię niezwykle optymistycznie. Znajdziesz tam masę drobiazgowych postów. Zatem nie ociągaj się i klikaj!

Jednak wielu ludzi intuicyjnie trzyma się zasad, dzięki czemu ich pokoje mają rzeczywiście ładny i spójny wygląd.

Przede wszystkim, żyrandole powinien być dopasowany stylistycznie do pokoju. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się oczywiście żyrandole o współczesnym wyglądzie. Znaczy to, że wnętrze umeblowane ze skandynawskim umiarem, może nie pasować do ciężkich, żelaznych lamp. Podobna zasada dotyczy dużych salonów, przytulnych miejsc sypialnych, eleganckich sal teatralnych – zawsze powinno się dobierać żyrandol do charakteru wnętrza.
sypialni

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Wielkość lampy zależy od metrażu pomieszczenia. Chociaż znane są sposoby na obliczenie nienagannej powierzchni żyrandola, coraz częściej odchodzi się od stosowania się do tak restrykcyjnych regulacji na rzecz dodatkowego oświetlenia, które nadaje się do różnych rzeczy, np. oglądania telewizji, czytania lub oświetlania szafek, przy których przygotowuje się jedzenie. Powinno się też pamiętać o ogólnej regule, która mówi, że im większe wnętrze, tym większe powinny być elementy oświetlające. Nie wynika to jedynie ze względów estetycznych. Za małe żyrandole nie oświetlą całego pomieszczenia.
Do rozmaitych pokojów znajdziemy różne żyrandole.

To, co nada się do kuchni, nie będzie pasowało do pokoju dziecięcego, z tego powodu sklepy z oświetleniem tworzą zazwyczaj działy z lampami do poszczególnych pomieszczeń. To bez wątpienia ułatwia zakup idealnego żyrandola do swojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*