Jakiego typu blat zastosować – ABC zakupu

Wiele lat w naszych wnętrzach królowały blaty wykonywane z różnego rodzaju laminatów. Trend ten mimo wszystko odchodzi do lamusa, coraz częściej kupujemy blaty kamienne. Jakie są zalety tych blatów? Z jakich gatunków kamieni się je produkuje? Naturalny kamień gości obecnie nie tylko w naszych ogrodach, lecz również we wnętrzach naszych mieszkań. Szczególnie szybko wszedł on do pomieszczeń kuchennych.

urządzona kuchnia

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz częściej blaty do mebli kuchennych wyprodukowane będą właśnie z kamienia. Pośród nich znaczną uwagę skupiają blaty granitowe. Dostępne blaty granitowe posiadają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo trwałe – . Mogą być uodpornione na porysowanie, wilgoć oraz wycieranie. Nadają się nie tylko w formie blatów szafek kuchennych, ale także mebli łazienkowych. Można je stosować na meblach znajdujących się bardzo blisko kuchenek gazowych, czy elektrycznych. Materiał ten, czyli również granit będzie w takim razie materiałem bezpiecznym. Granit to skała, która występuje nie jedynie w znanym popielatym kolorze. Łatwodostaniesz wobec tego blaty w kolorze beżowym, w rozmaitych odcieniach koloru czarnego, a nawet w kolorze zieleni lub błękitne.

blat kuchenny

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
Materiał ten będzie zazwyczaj uwzględniany nie jedynie w celach dekoracyjnych, lecz również w dziale budownictwa. Kilka z tych kamieni zbudowanych jest z węglanu wapnia. Węglan wapnia to składnik dolomitów, koralu oraz kredy. Węglan wapnia wchodzi także w skład kalcytu. W budownictwie często wykorzystywany jest wapień. W chwili obecnej z tego składnika powstają okładziny ścienne na zewnątrz budynków.

Gdy będziesz potrzebować pokrewnych danych na wątek poruszany w powyższym poście, to wejdź na stronę (https://brandgood.com/oferta/reklamy-neonowe-krakow/) – niewątpliwie te artykuły również Cię zaciekawią.

Chętnie wykorzystują go także artyści rzeźbiący w kamieniu. Najwięcej skał zbudowanych z wapieni spotkamy na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na obszarze Gór Świętokrzyskich jak i na Roztoczu oraz Lubelszczyźnie. Wapień niezwykle łatwo ulega erozji i wietrzeniu. Spacerując po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej natkniemy się na wapienne ostańce, inaczej wzniosłe samotnie skały wapienne, często wyszczególniające się ciekawymi kształtami – WKG Sp. z o.o. sp.k.. Bardzo popularną skałą z wapnia samotnie wznoszącą się jest Maczuga Herkulesa, jaką mamy okazję oglądać w Ojcowskim Parku Narodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*